4 czerwca 2017

Idź i kochaj! Lednica!

Pięćdziesięcioosobowa grupa młodzieży z Leśniewa, Gdyni-Wielki Kack i Mrzezina uczestniczyła w sobotnim spotkaniu na Polach Lednickich - największym ogólnopolskim spotkaniu młodzieży w ciągu roku. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania były słowa "Idź i kochaj!", które mają popychać każdego młodego człowieka do okazywania sobie chrześcijańskiej miłości, którą wcześniej pozwolił się on ukochać przez Boga, o czym przypomniał w sobotę bp Grzegorz Ryś.

Na spotkanie wyruszyliśmy w sobotę o godz. 4.30, by dotrzec na miejsce około godz. 10.00. Tam była okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej oraz uczestniczeniu w punktach przygotowujących do głównej części spotkania. Lednica Młodych rozpoczęła się oficjalnie o godz. 17.00, co tradycyjnie oznajmił wybuch armaty i śpiew średniowiecznej pieśni "Bogurodzica".

O godz. 20.00 uczestniczyliśmy we Mszy św., której przewodniczył Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosił bp Grzegorz Ryś, który wezwał młodych do otwarcia na dar Duch Świętego przynoszącego miłość Boga.

W drogę powrotną wyruszyliśmy około północy, by dotrzeć do Leśniewa o godz. 6.00!

Klimat - trzeba tam być!