15 czerwca 2017

Na chwałę Panu!

Kolejny już raz w Boże Ciało późnym popołudniem Rejonowa Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie związana z naszą parafią zorganizowała spotkanie rodzinne na Rynku Wejherowskim, by uczcić Pana Jezusa. Nieopodal sceny przez całe spotkanie był usytuowany "Namiot spowiedzi", gdzie można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Spotkanie poprowadził profesjonalnie muzyk, trębacz i wodzirej w jednej osobie - Mirosław Pawlak. Wszystko rozpoczęło się od dzwięku trąb i tradycyjnego poloneza, do którego zaproszeni zostali wszyscy obecni na Rynku.

Zapleczem gastronomicznym zajmwały się stojące przy grillu Siostry Albertynki, które w ten sposób zaznaczyły trwający w Kościele w Polsce Rok św. Brata Alberta, zbierając przy tym datki na prowadzoną przez siebie działalność. Było także stoisko z ciastami, przy którym wartę pełnił Domowy Kościół.

Wśród oprawy muzycznej znalazła się nasza parafialna Scholka "Aniołki Królowej", Zespół muzyczny z Luzina "Panu chwała", a głónym gościem był hip-hopowy Zespół "Full Power Spirit".

Nie zabrakło, oczywiście, pięknych i absorbujących zabaw dla dzieci, które angażowały się w każdą zaplanowaną atrakcję.

Całość zakończyła modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, wszak to Jezus był głównym powodem dzisiejszego spotkania. Modlitwę poprowadziła Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z Parafii Chrystusa Króla w Wejherowie.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie tego dzisiejszego PIĘKNEGO spotkania!

Deo gratias!