26 stycznia 2019

Czarnogóra - Albania

CZARNOGÓRA – ALBANIA

Belgrad – Tara – Budva – Cetinje – Njeguse – Stary Bar Stara Maslina – Szkoder – Kruje – Kotor – Perast

DZIEŃ 1

Wyjazd z Mechowa. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2: BELGRAD

Śniadanie. Przejazd do stolicy Serbii - Belgradu. W programie między innymi stare miasto ze śladami architektury tureckiej, potężna, rozbudowana przez Turków Osmańskich twierdza Kalemegdan z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, bastion Kula Nebojsa, cerkiew św. Petki
z "cudownym źródełkiem" oraz bazylika św. Sawy. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:KANION RZEKI TARA

Śniadanie. Dalszy przejazd przez Serbię do Czarnogóry. Na trasie zobaczymy najgłębszy w Europie kanion rzeki Tara, jego głębokość miejscami dochodzi do 1250 m oraz Wielki most na Tarze. Przyjazd do hotelu nad Adriatykiem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: BUDVA – CETINJE – NJEGUSE

Śniadanie. Wycieczka „Montenegro Tour” – przejazd do Budvy - zwiedzanie miasta: kamienna Starówka zbudowana przez Wenecjan, mury obronne, cytadela, kościół św. Jana z cudownym obrazem „Madonna in Punta”. Dalej wyruszymy trasą widokową (panorama Riwiery Budwańskiej)
w stronę starej stolicy Czarnogóry –
Cetinje - zwiedzanie pałacu króla Nikoli i monasteru
z relikwiami. Następnie udamy się dalej do
Njeguse (wizyta w suszarni prszuta - degustacja). Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: STARY BAR – STARA MASLINA

Śniadanie. Rano wyjazd na wycieczkę do Starego Baru. W programie spacer „złotą uliczką” oraz zwiedzanie ruin starego miasta i Starej Masliny(postój przy jednym z trzech najstarszych drzew oliwnych na świecie). Po południu odpoczynek i plażowanie nad Adriatykiem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: SZKODER – KRUJE

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Albanii– po drodze zwiedzimy: Szkoder(miasto położone nad Jeziorem Szkoderskim) – meczet, zabytkowe domy, katedra katolicka. W programie wizyta na bazarze. Następnie przejazd do Kruje („albańskiego Krakowa”) – meczet, zamek Skanderbega. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: ODPOCZYNEK

Śniadanie. Całodzienny pobyt na plaży. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: KOTOR – PERAST

Śniadanie. Przejazd do Kotoru – zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie wpisanego na listę UNESCO: mury miejskie, katedra św. Tryfona, wieża zegarowa, zabytkowe pałace, zabudowa mieszkalna z XIV/XVII w. Przyjazd do Perastu – rejs na wyspę Bogurodzica na Skale. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9:

Śniadanie, przejazd na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10:

Śniadanie, przejazd do Polski. Przyjazd do Mechowaw godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

TERMIN: 23.09. – 2.10.2019
CENA: 1.300 zł + 330 €

ŚWIADCZENIA:

• przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, toaleta, DVD, cafe bar);

• noclegi w hotelach **/*** pokoje 2, 3 os. z łazienkami;

• śniadania i obiadokolacje według programu;

• ubezpieczenie KL i NNW;

• opieka pilota.

DODATKOWO NA WYDATKI PROGRAMOWE TRZEBA PRZEZNACZYĆ 80 €:

• przewodnicy miejscowi;

• bilety wstępu;

• opłaty klimatyczne;

• zestawy słuchawkowe.

!!! UWAGA !!!

Uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport

ważny min. 3 miesiące od daty powrotu do Polski.

ZAPISY

Jasełka SP Leśniewo