Cel peregrynacji

W niedzielę, 20 listopada, Papież Franciszek uroczyście zakończył w Kościele trwający od 8 grudnia zeszłego roku Rok Jubileuszowy Miłosierdzia. Chcąc jako parafia odpowiedzieć na zachętę tego Roku do doświadczania Bożego Miłosierdzia podejmujemy inicjatywę Parafialnej Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego po naszych domach. Ma to być okazja do duchowej odnowy naszej wspólnoty parafialnej, do której nieustannie wzywa nas Ewangelia, a w ostatnim czasie bardzo podkreśla ta Ojciec Święty Franciszek.

Podejmujemy peregrynację wizerunku Jezusa Miłosiernego, by zawierzać Chrystusowi nasze sprawy osobiste, rodzinne, zawodowe i społeczne. Nasze domy mają szansę stać się w szczególny sposób małymy świątyniami, w których łaska pobudzona modlitwą będzie spływała w obfitości.

Nasza parafialna inicjatywa wiąże się również z Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który został proklamowany w sobotę, 19 listopada 2016 r., w Krakowie-Łagiewnikach i powtórzony we wszystkich parafiach w Polsce dnia następnego - w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Chcemy zatem otworzyć Mu drzwi, by wszedł i rozgościł się w naszych miejscach codziennego życia.

W niedzielę, 28 maja, podczas Mszy św. o g. 9.30 uroczyście zakończona została Parafialna Peregrynacja. Modlimy się o duchowe owoce tego pięknego czasu!