Nowenna pompejańska

Ważną inicjatywą, jaką podejmujemy w naszej parafii wraz z rozpoczęciem peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego, jest również rozpoczęcie wspólnotowej Nowenny Pompejańskiej. Każda rodzina goszcząca obraz zobowiązuje się do kontynuowania jej tego dnia, w którym wizerunek Pana Jezusa gości w domu.

Czym jest nowenna pompejańska?

Nowenna pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia z tego powodu, ponieważ Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma.Objawienie Matki Bożej z tą obietnicą zostało opisane przez bł. Bartola Longa.

Włączamy się w te nowennę w naszej parafii tak, że każda rodzina goszcząca obraz w swoim domu zobowiązuje się do odmówienia 3 części różańca świętego jednego dnia (w tym dniu, w którym obraz zostaje przekazany dalej) wraz z przepisanymi i podanymi w modlitewniku peregrynacyjnym dodatkowymi modlitwami. W ten sposób cała parafia zostanie włączona w odmawianie nowenny pompejańskiej. UWAGA: rodzina nie odmawia tych modlitw przez 54 dni, ale jedynie tego dnia, kiedy jest u niej wizerunek Pana Jezusa (ważne: w dniu przekazania obrazu, a nie w wieczór otrzymania).

PIERWSZA INTENCJA PARAFIALNEJ NOWENNY
PROSIMY O POKÓJ W SYRII

Zobacz tutaj jak odmawiać nowennę pompejańską.

Modlitewnik z odpowiednimi modlitwami na czas peregrynacji obrazu Pana Jezusa po naszej parafii będzie dołączony do obrazu i będzie przekazywany wraz z nim.

Turniej Bolszewo-Wejherow

Sianko