Bardzo prosimy o kontakt do Ks. Wikariusza pod nr. tel. 513247088

12 8349 0002 0002 2969 2000 0010

7 sierpnia 2022

Święcenia biskupie ks. Piotra Przyborka

Dnia 6 lipca 2022 roku ks. Piotr Przyborek - dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Gdańsku - otrzymał nominację na urząd biskupa pomocniczego archidiecezji gdańskiej. Oprócz pracy w kurii ks. Piotr jest założycielem oraz dyrektorem Szkoły Biblijnej i pełni funkcję redaktora naszelnego pisma "Galilea. Tajemnice Pisma Świętego".

Nasz nowy biskup święcenia przyjmie 20 sierpnia, a na tę wyjątkową uroczystość zaprasza nas, wiernych, Arcybiskup Metropolita Gdański Tadeusz Wojda SAC. Wszystkich pragnących wziąć udział w uroczystości uprzejmie prosi się o finansowe wsparcie hospicjum im. św. Józefa w Sopocie - zamiast tradycyjnego kupowania kwiatów. Po święceniach na zgromadzonych czekać będzie drobny poczęstunek.

Przeżywając radość z nowej drogi posługi ks. Piotra, ogarnijmy go modlitwą, prosząc Boga o potrzebne dla niego łaski.

Treść zaproszenia ze strony archidiecezji gdańskiej: "Wyrażając radość i wdzięczność za dar nowego pasterza zapraszam wszystkich kapłanów, siostry zakonne, osoby życia konsekrowanego i wiernych na Mszę Świętą, w czasie której ksiądz Piotr przyjmie święcenia biskupie. Uroczystość konsekracyjna odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia o godz. 10.00 w archikatedrze oliwskiej. Pragnieniem biskupa nominata jest, by zamiast kwiatów wesprzeć Hospicjum im. św. Józefa w Sopocie. Po zakończonej uroczystości wszyscy są zaproszeni na smaczny poczęstunek na placu przed katedrą."

Źródło: diecezja.gda.pl

Pomnik śp. ks. Zbigniewa Krzewiny