Pokuta i pojednanie

To sakrament, który przynosi człowiekowi przede wszystkim dwa skutki: pojednania (odpuszczenia grzechów) i pokoju (wewnętrznej łaski, która wprowadza w serce pokój Boży). Podobnej troski jak nasze ciało w kwestii pielęgnacji potrzebuje również nasza dusza – nasze życie duchowe. Dlatego bardzo ważną sporawą pozostaje dla nas troszczenie się o regularną spowiedź oraz korzystanie z niej za każdym razem, gdy popadniemy w grzech ciężki. Zwyczajnym odstępem czasu, który jest dobrą praktyką dla duchowej higieny jest czas jednego miesiąca.

W naszej parafii sakrament pojednania jest udzielany od poniedziałku do soboty 15 minut przed pierwszą wieczorną Mszą świętą.

Spowiedź święta odbywa się również w naszym kościele w I piątek miesiąca:

• dla dzieci od godz. 15.30
  • dla młodzieży i dorosłych od godz. 17.00

a także w I sobotę miesiąca od godz. 15.15.

170 0.16281199455261