Służba liturgiczna

Służba Liturgiczna stanowi w każdej parafii wspólnotę najbardziej charakterystyczną. Trudno sobie wyrazić parafię, w której przy ołtarzu zabrakłoby chłopców pomagających kapłanowi w czasie Mszy świętej. To ekipa do ZADAŃ SPECJALNYCH!

Wspólnota ministrantów w naszej parafii liczy 28 chłopców, których przedział wiekowy obejmuje wszystkie poziomy szkół. Wśród nich 10 chłopców pełni w kościele funkcję lektora Słowa Bożego. Każdy z ministrantów jest zobowiązany do uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej o godzinie wyznaczonej przez plan, a także do służby na wieczornej Mszy świętej jeden raz w tygodniu w dzień powszedni. Motywacją, która pomaga w systematyczności są zbierane przez ministrantów punkty podliczane systematycznie każdego miesiąca i otrzymywana wówczas nagroda najgorliwszego ministranta miesiąca.

Duchowym zapleczem formacji ministranckiej, poza pełnionymi dyżurami, jest wspólnotowa Msza święta w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Ministranci spotykają się na cotygodniowych zbiórkach, w czasie których doskonalą swoją znajomość liturgii, co stanowi element formacyjny. Systematycznie również ministranci spotykają się na sali gimnastycznej, gdzie wspólnie grają w piłkę nożną trenując i przygotowując się do spotkań sportowych z ministrantami innych parafii, co z kolei jest elementem kształtującym ludzką postawę ministrantów. Całość formacji ministranckiej skupia się natomiast we wspólnym wakacyjnym wyjeździe, gdzie wspólnota może razem modlić się, bawić i przebywać.

Finał Parafialnej Ligii Biblijnej

Klerycy w naszej parafii