Numer konta:
12 8349 0002 0002 2969 2000 0010

Niedziela Palmowa

3 kwietnia 2020

1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Będzie to wyjątkowy Tydzień, który zapewne zapamiętamy do końca życia. Dlatego zachęcamy do wyjątkowej modlitwy w naszych domach.

2. We Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze św. o g. 18.00 i 18.30. W tych Mszach św. uczestniczą przede wszystkim osoby, które zamówiły Mszę św. (maksymalnie 5 osób).

3. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiego Czwartku kościół będzie otwarty od g. 10.00 do 17.00.

4. Telefonicznie można umawiać się na spowiedź. Objazd chorych zaplanowaliśmy na Wielki Wtorek od g. 10.00. Będziemy odwiedzać tylko tych chorych, którzy wyrażą taką chęć we wcześniejszej rozmowie telefonicznej: nr telefonu 662 039 423.

5. Nowenna do M.B. N. Pomocy w środę po Mszy św. o g. 18.00.

6. Triduum Paschalne odbywać się będzie bez udziału wiernych. Mamy nadzieję, że te uroczystości, łącznie z Rezurekcją będą transmitowane na You Tube, na żywo. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Wyznaczone intencje mszalne na Wielki Czwartek i Wielką Sobotę będą odprawione, jednak bez udziału wiernych.

7. WIELKI CZWARTEK: dzień ustanowienia EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA:

Godz. 18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej.

8. WIELKI PIĄTEK: Dzień ścisłego postu. Zachęcamy, aby w tym dniu w godzinach popołudniowych odprawić Drogę Krzyżową z całą rodziną oraz połączyć ją z rodzinną adoracją Krzyża. Uklęknijmy wraz z całą rodziną przed krzyżem i wspólnie, trzykrotne odmówmy modlitwę: Kłaniamy Ci się Panie Jezus Chryste i błogosławimy Ciebie. Żeś przez Krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył. Można też odśpiewać lub odmówić suplikacje. Zachęcamy też w tym dniu do lektury opisu Męki Pańskiej. Zachęcamy do udziału w obrzędach poprzez internet. Początek obrzędów w naszym kościele g. 18.00.

9. WIELKA SOBOTA:Nie będzie święcenia pokarmów. Zachęcamy jednak do obrzędu błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym (tekst obrzędu umieściliśmy na naszej stronie internetowej). W sobotę od g. 8.00 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do g.19.30. Przypominamy o konieczności ograniczenia liczby wiernych i zachowaniu bezpiecznej odległości według aktualnych wskazań organów państwowych i służb sanitarnych. Jeżeli w kościele będzie 5 osób, wówczas oczekujemy, aż ktoś wyjdzie i dopiero wtedy wchodzi następna osoba.Obrzędy Wielkiej Soboty transmitowane przez internet rozpoczniemy o g. 20.00.

10. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA: Godz. 6.00 Msza święta Rezurekcyjna. Nie ma procesji rezurekcyjnej. Wyjątkowo w tym roku zaleca się, aby celebrans na rozpoczęcie liturgii Mszy Świętej Rezurekcyjnej udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem całej parafii przed głównymi drzwiami kościoła. Transmisję internetową rozpoczniemy o g. 5.50. Zapraszamy do udziału. Następne Msze święte o godz. 9,30; 11.00 i 16.00. W Niedzielę Zmartwychwstania we Mszach św. może uczestniczyć 5 osób, którzy zamówili intencję mszalną.

11. Chciałbym zwrócić się do wszystkich Parafian w ważnej sprawie. Od kilku tygodni nie zbieramy tacy. Nie będzie też w tym miesiącu tacy remontowej. Wiem, że Wasze dochody też są zmniejszone. Jednak chciałbym się zwrócić do Was z apelem o wsparcie finansowe na miarę swoich możliwości, młodego człowieka, Roberta (25 lat) z naszej Parafii walczącego z rakiem. Jak sam pisze Jego jedynym pragnieniem jest żyć i cieszyć się życiem. Niech Wasze wsparcie finansowe będzie formą Jałmużny Wielkopostnej. Wiem, że macie dobre serca i nie zawiedziecie. Potrzebuje 50 000 zł., na dzień dzisiejszy zebrał 17 409 zł (34% tej sumy). Do końca akcji pozostało 34 dni. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie na stronie internetowej: zrzutka.pl/fbnsn7 Tam też można dokonać wpłaty. Liczy się każda złotówka. Jestem przekonany o Waszych wielkich sercach.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Koronawirus